Vydržať !!!

Autor: Mária Bajzathová | 19.1.2015 o 16:53 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  819x

Všetci máme svoj cieľ. Miesto, kam sa túžime dostať. Je len na nás, ako a či sa chceme prekážkam postaviť. Vydržať, znamená vyhrať. 

Nepoznám človeka, ktorý by nemal v živote svoj sen, túžbu, ktorú si chce splniť. Či už je to dom, auto, vysnívaná práca, láska, rodina, bývanie a podobne. 

Nie nadarmo sa hovorí, že veci ľahko získané, sa ľahko stratia v prievane. A práve touto frázou by som chcela začať. V celom živote sa stretávame so situáciami, kedy musíme čeliť rôznym problémom a nástrahám. Už len samotné zrodenie nového života. Je za ním ťažká a veľakrát bolestivá cesta, za ktorou sa skrýva najkrajšia odmena - nový život. Mnoho bolesti a sĺz strieda najkrajší pocit na svete. Zrazu sa kvôli tomuto pocit oplatilo bojovať a trpieť. Preto je mama najdôležitejší človek pre dieťa. Preto nás neskutočne chráni, váži a miluje, lebo veľa vytrpela, aby nás mohla na tento svet priviesť. 

Pri nadobúdaní každej jednej veci sa vyskytne problém. Či už menší alebo väčší. Podstatné je, určiť si cieľ. To miesto, kvôli ktorému sa oplatí vydržať. Ak sa stane, že strácame zmysel, že máme pocit, že nevládzeme ísť ďalej, sú len dve cesty. Jedna je riskovať, vstať a ísť ďalej , alebo to vzdať a zahodiť celú doterajšiu snahu. 

Sila človeka spočíva v sebazaprení, v schopnosti vydržať. Vzdať sa znamená nebyť hodný cieľa....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?